مقالات تخصصی عمران ، ساختمان و معماری ؛ پروژه های دانشجویی
دانلود پروژه ساختمان پنج طبقه بتنی ( پایان نامه بتن ۸ )
نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 21:11

دانلود پروژه ساختمان پنج طبقه بتنی , دانلود پروژه ساختمان پنج طبقه بتن آرمه , دانلود پروژه سازه پنج طبقه بتنی

دانلود پروژه ساختمان پنج طبقه بتنی

در این بخش از سازه برتر در خدمت شما دوستان عزیز هستیم با یک پایان نامه بتن که توسط آقای صادق قایدی تهیه شده است. دفترچه محاسبات پروژه ساختمان پنج طبقه بتنی مورد نظر با فرمت pdf بوده و فایل محاسبات نرم افزار ایتبس نیز همراه با آن پیوست شده است. نقشه های این ساختمان هم با فرمت اتوکد در اختیار شما قرارخواهد گرفت که همراه با جزییات اجرایی می باشد.
ساختمان با کاربری پارکینگ در طبقه زیرزمین و کاربری مسکونی در سایر طبقات و همچنین با اسکلت بتن آرمه در استان کهگیلویه و بویراحمد و مشخصاً در شهر یاسوج می باشد. این ساختمان بدون احتساب خرپشته به عنوان طبقه ، دارای پنج طبقه می باشد. سیستم سازه ای که برای این ساختمان در نظر گرفته شده است در جهت x و در جهت y قاب خمشی بتن آرمه متوسط + دیوار برشی متوسط می باشد. سقف سازه از نوع تیرچه و بلوک با بلوک پلی استایرن و خاک منطقه تیپ ۳ می باشد.
سقف از نوع تیرچه و بلوک یونولیتی با تیرچه به ارتفاع ۲۵ سانتیمتر در نظر گرفته شده و دیوارهای اصلی طبقات با آجر مجوف به ضخامت ۲۰ سانتیمتر و دیوارهای داخلی نیز از آجر مجوف به ضخامت ۲۰ سانتیمتر و ۱۰ سانتیمتر می باشد. مصالح مصرفی بتن با عیار ۲۱۰ کیلوگرم بر مترمکعب ساخته و اجرا می گردد. مقاومت ۲۸ روزه بتن مصرفی در اسکلت سازه اعم از سقف ها و پی ها و … با عیار ۳۵۰ کیلوگرم بر مترمکعب بوده و عیار بتن مگر مصرفی در کف پی ها ۱۵۰ کیلوگرم بر مترمکعب می باشد.

 

ادامه مطلب: http://saze20.ir/post/5663


 • :: موضوعات مرتبط: بخش مهندسی، عمران و ساختمان، ،
  :: برچسب‌ها: دانلود پایان نامه بتن, دانلود پایان نامه ساختمان, دانلود پایان نامه سازه های بتن آرمه, دانلود پایان نامه سازه های بتنی, دانلود پایان نامه عمران, دانلود پروژه بتن, دانلود پروژه ساختمان پنج طبقه بتن آرمه, دانلود پروژه ساختمان پنج طبقه بتنی, دانلود پروژه سازه های بتن آرمه, دانلود پروژه سازه های بتنی, دانلود پروژه سازه پنج طبقه بتنی, دانلود پروژه عمران,
  آموزش مدلسازی ستون معماری در تری دی مکس
  نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 21:6
  تری دی مکس , آموزش تری دی مکس , مدلسازی , آموزش مدلسازی , دانلود آموزش تری دی مکس , آموزش رایگان تری دی مکس , آموزش رایگان 3dsmax , آموزش 3dsmax , 3dsmax , مدلینگ , آموزش مدلینگ , مدلسازی ستون , آموزش رایگان مدلسازی , دانلود آموزش تری دی مکس , تری دی مکس در معماری , آموزش مدلسازی ستون , آموزش رایگان مدلسازی ستون ,  Tutorial Modeling architectural column

  آموزش مدلسازی ستون معماری در تری دی مکس

  در این بخش از سازه برتر با یکی دیگر از آموزش های ” تری دی مکس در  معماری ” با شما هستیم. در این آموزش که مربوط به مدلسازی می شود در طول ۱۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه به مدلسازی یک ستون معماری می پردازیم.

  مدلسازی این ستون کلاسیک کار نسبتا راحت و در عین حالت تمرین خوبی برای یادگیری مدلسازی در تری دی مکس می باشد. برای دانلود و مشاهده آنلاین این آموزش در ادامه با ما همراه باشید.

   

  ادامه مطلب: http://saze20.ir/post/5650


 • :: موضوعات مرتبط: بخش مهندسی، معماری، ،
  :: برچسب‌ها: 3dsmax, Tutorial Modeling architectural column, آموزش 3dsmax, آموزش تری دی مکس, آموزش رایگان 3dsmax, آموزش رایگان تری دی مکس, آموزش رایگان مدلسازی, آموزش رایگان مدلسازی ستون, آموزش مدلسازی, آموزش مدلسازی ستون, آموزش مدلسازی ستون معماری در تری دی مکس, آموزش مدلینگ, تری دی مکس, تری دی مکس در معماری, دانلود آموزش تری دی مکس, مدلسازی, مدلسازی ستون, مدلینگ,
  دانلود پاورپوینت گنبد سلطانیه ( پاورپوینت معماری )
  نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 20:56

  دانلود پاورپوینت گنبد سلطانیه , گنبد سلطانیه , دانلود پاورپوینت گنبد

  دانلود پاورپوینت گنبد سلطانیه

  پاورپوینتی که در این مطلب از سازه برتر برای دانلود آماده کرده ایم دارای ۴۱ اسلاید بوده و به معرفی گنبد سلطانیه و مشخصات تاریخی و معماری آن می پردازد. گنبد سلطانیه مقبرهٔ اُلجایتو است که در ۱۳۰۲ تا ۱۳۱۲ در شهر سلطانیه ( پایتخت ایلخانیان ) در مدت ۱۰ سال توسط ۳۰۰۰ نفر کارگر ساخته شد و از آثار مهم معماری ایرانی و اسلامی به شمار می‌رود. این بنا مسجدی است بسیار زیبا از حیث معماری و تزیین و بزرگی در دنیا مشهور است. گنبد مزبور در پنج فرسخی سمت شرقی شهر زنجان در داخل باروی شهر قدیم سلطانیه قرار گرفته و بنایی است هشت ضلعی که طول هر ضلع آن ۸۰ گز است. هشت مناره نیز در اطراف گنبد دارد و قدیمی‌ترین گنبد دوپوش موجود در ایران است.
  رنگ گنبد آبی است. بر روی این اضلاع گنبد بلندی قرار گرفته که ارتفاع آن را ۱۲۰ گز نوشته اند. در قسمت بالایی آن ساختمان دور تا دور اتاق‌ها و غرفه‌ها ساخته‌اند. این بنا شامل ۸ ایوان و ۸ مناره است که گفته می‌شود از ۸ در بهشت (ابواب البر یا درهای نیکی) الگو گرفته است. شامل دو دوره تزئینات می‌باشد دور اول تزئینات آجر وکاشی بوده است که به واسطه آجر و کاشی آیاتی از قرآن کریم کتاب آسمانی مسلمانان و ذکر نام خداوند و اسامی پیامبر اسلام و امام اول شیعیان و نام پادشاه نوشته شده است اما بعد از مدتی به دلیلی نامعلوم پادشاه (سلطان محمد خدابنده) دستور پوشانیدن تزئینات کاشی با اندود گچ را می‌دهد که مانند تزئینات کاشی به واسطه نقاشی روی گچ آیاتی از قرآن کریم کتاب آسمانی مسلمانان و ذکر نام خداوند و اسامی پیامبر اسلام و امام اول شیعیان و نام پادشاه نوشته شده است. حکاکی‌هایی در آجرهای دیوارها و سقف‌های رنگین بنا نیز دیده می‌شود.

   

  ادامه مطلب: http://saze20.ir/post/5647


 • :: موضوعات مرتبط: بخش مهندسی، عمران و ساختمان، معماری، ،
  :: برچسب‌ها: دانلود رایگان پاورپوینت گنبد, دانلود رایگان پاورپوینت گنبد سلطانیه, دانلود پاورپوینت معماری, دانلود پاورپوینت معماری اسلامی, دانلود پاورپوینت گنبد, دانلود پاورپوینت گنبد سلطانیه, دانلود پروژه معماری, دانلود پروژه معماری اسلامی, پاورپوینت تاریخ معماری, گنبد سلطانیه,
  آموزش اسکیس و راندو ( خلاقیت در معماری – قسمت ۲۴ )
  نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 20:46
  اسکیس , راندو , آموزش اسکیس , آموزش اسکیس و راندو , آموزش راندو با ماژیک , آموزش راندو با مداد رنگی , آموزش راندو و اسکیس , اسکیس , اسکیس استاد زند , دانلود خلاقیت در معماری , دانلود رایگان خلاقیت در معماری , دانلود مجموعه خلاقیت در معماری

  آموزش اسکیس و راندو ( خلاقیت در معماری – قسمت ۲۴ )

  به کارگاه خلاقیت در معماری خوش آمدید. با قسمت بیست و چهارم از این مجموعه آموزشی همراه شما هستیم. یکی از مسائلی که هر معماری یا هر دانشجوی معماری باید به آن مسلط باشد هنر اسکیس یا فن اسکیس می باشد. در این سری آموزش ها ، بطور کامل و حرفه ای به آموزش طراحی اسکیس و راندو با انواع تکنیک ها می پردازیم.

  در این قسمت نیز یک تمرین معماری هم در زمینه پرورش خلاقیت ، هم در زمینه آموزش اسکیس و راندو خواهیم داشت. اما توجه داشته باشیم یک دانشجوی معماری یا دانشجوی طراحی باید نگاه تحلیلگر و جستجوگر به محیط اطراف داشته باشد. برای دانلود این آموزش در ادامه با ما همراه باشید.

   

  ادامه مطلب: http://saze20.ir/post/5639


 • :: برچسب‌ها: آموزش اسکیس, آموزش اسکیس و راندو, آموزش راندو با ماژیک, آموزش راندو با مداد رنگی, آموزش راندو و اسکیس, اسکیس, اسکیس استاد زند, دانلود خلاقیت در معماری, دانلود رایگان خلاقیت در معماری, دانلود مجموعه خلاقیت در معماری, راندو, راندوی استاد زند, مجموعه خلاقیت در معماری, معماری, ویدئوی آموزش اسکیس و راندو,
  پاورپوینت بتون کامپوزیتی
  نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 8:31

  پاورپوینت بتون کامپوزیتی

  دانلود پاورپوینت بتون کامپوزیتی , تاریخچه بتن , تاریخچه سیمان , پاورپوینت بتون کامپوزیتی , دانلود پاورپوینت بتن , دانلود پاورپوینت مواد و مصالح

  پاورپوینت بتن کامپوزیتی شامل دو بخش می باشد، بخش اول به معرفی بتن کامپوزیتی پرداخته شده و بخش دوم آن تاریخچه ادواری بتون و سیمان مورد مطالعه قرار گرفته است.

  مقدمه:
  بتون‌ رايج‌ترين مصالح‌ صنعت ساختمان محسوب مي‌شود و استفاده از بتون در ساخت پل‌ها، راه‌ها، سدها و تقريبا در تمامي‌ سازه‌ها روز به روز در حال افزايش است. بنابراين هم نياز به داشتن فناوري برتر در اين زمينه ضروري است و هم نياز به بتون‌هاي سبك با مطلوب‌ترين خواص و بيشترين كارايي، مهم‌ترين كمبود در اين حوزه به شمار می رود.
  از سوي ديگر، در بيشتر كشورهاي جهان از جمله ايران، انفجاري در زمينه توليد و مصرف مواد پلاستيكي مثل نايلون‌ها و ظروف يكبار مصرف رخ داده و روز به روز در حال بيشتر شدن است، از اين‌رو، توليداتي مثل كامپوزيت بتوني ماسه و پلاستيك كه با حداقل هزينه ممكن و با هدف بهبود اكوسيستم توسط بازيافت بهينه مواد ضايعاتي صورت مي‌گيرد، ارزشمندتر از گذشته نمود پيدا مي‌كند.
  تعریف بتن کامپوزیتی: بتون كامپوزيتي از 2 ماده اصلي ماسه بادي و پلاستيك‌هاي ضايعاتي مانند بطري‌هاي نوشابه درست مي‌شود كه به دليل وفور منابع مواد اوليه، هزينه توليد اين نوع بتون از ديگر مواد ساختمانی به نسبت ويژگي‌هاي آن، بسيار پايين‌تر خواهد بود.

  فهرست:
  مقدمه
  بتون كامپوزيتی چیست؟
  مراحل ساخت بتون كامپوزيتی
  مقاومت بتون كامپوزيتی در چه حدی است؟
  ويژگی های شاخص بتون كامپوزيتی چيست؟
  مزایای بتون كامپوزيتی نسبت به سایر بتن ها
  ارزش اقتصادی بتون كامپوزيتی چقدر است؟
  تاریخچه ادواری بتون و سیمان

  پاورپوینت آماده برای درس های بتن و مواد و مصالح

  عنوان: بتون کامپوزیتی
  فرمت: پاورپوینت
  حجم: 1.64 MB
  صفحات: 24 اسلاید

   

  برای دریافت پاورپوینت بتون کامپوزیتی کلیک کنید • :: موضوعات مرتبط: بخش مهندسی، عمران و ساختمان، معماری، فروشگاه، فروشگاه مهندسی، ،
  پاورپوینت معماری ارگانیک
  نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 8:24

  پاورپوینت معماری ارگانیک

  دانلود پاورپوینت معماری ارگانیک , پاورپوینت معماری ارگانیک , دانلود پاورپوینت انسان طبیعت معماری , دانلود پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی , دانلود پاورپوینت طراحی معماری

  مقدمه
  انسان ها به خصوص انسان های اولیه، خردمندانه با طبیعت زندگی کرده اند که حاصل عشق و تمایل او به ارتباط همزیستانه آثار هنری، ادبی و معماری بوده است. این عشق باعث ایجاد جنبش های هنری و گرایش های رمانتیک در هنر و معماری شد.هنرمندان رمانتیک تفکرات و احساساتی فراتر از زمان و مکان خود داشتند و علت اصلی مخالفت با رمانتی سیسم همین مسأله است که فرآیندها و راه حل ها پاسخگوی نیاز مردم آن عصر نمی باشد و ذهن مردم متوجه گذشته ای می شود که بهتر بود. خلاقیت بشری که اساساً به امور اسطوره ای وابسته است باید به نوعی رمانتیک دانست. و هر کسی را که معتقد باشد معماری علاوه بر تمام امور باید احساسات انسان را نیز ارضا کند باید رمانتیک دانست.
  به عقیده ی بن فارمر معماری هنری است که نمی تواند خود را از شرایط بافت پیرامون جدا نگه دارد شرایطی که نا گزیر باید به آن توجه کند هر مکانی ویژگی خاص خود را دارد و پاسخ منحصر به فرد را می طلبد . با رشد توسعه ی سرمایه و ثروت تعداد مشتریان معماری افزایش یافت و مسئله ی دست یافتن به خصوصیات اصیل در معماری بومی باشدت بیشتری نمایان گشت .علیرغم اینکه مسائل اقتصادی در نهایت اثرات خود را به موضوع معماری وارد نموده اند اما منبع اصلی و بی واسطه ی موثر دگرگونی ایده ها و نظریات در معماری را بیشتر فلسفی باید دانست.

  آرمان های عملکردگرایانه
  یکی از کنجکاو ترین و دور از دسترس ترین پدیده های نیمه ی قرن نوزدهم نیاز گسترده و مصرانه در تقاضای یک معماری جدید بود که در حدود سال۱۸۹۰ به اوج خود رسید زمانیکه گستره ی تجاری فولاد و بتن مصلح توصعه ی قابل ملاحظه ای یافت. نیاز به پاسخ گویی به خواسته های جدید از جمله نیاز به ساختمان های صنعتی ، راه آهن ، مرکز خرید، زندان ها ، بانک ها ، کار خانه جات، خانه های شهری ، خانه های کارگری …که ناشی از صنعتی شدن بود عمدتا خطوط و فرمها تناسباتی منتهی شد که در الفبای معماری ما جایی نداشته بود.

  فهرست:
  مقدمه
  آرمان های عملکردگرایانه
  مفهوم ارگانیک
  سیر مفهوم ارگانیک
  فرم و عملکرد
  طبیعت در معماری
  فرانک لوید رایت اسطوره معماری ارگانیک
  ارتباط معماری با ارگانیسم های طبیعی
  رابطه ارگانیسم با محیط خود و قیاس آن با معماری
  معماران سبک ارگانیک
  آثار برجسته سبک ارگانیک
  نمونه ها
  نتایج
  منابع

  عنوان: پاورپوینت معماری ارگانیک

  فرمت: پاورپوینت
  حجم: 23.4 MB
  صفحات: 44 اسلاید

   

  برای دریافت پاورپوینت معماری ارگانیک کلیک کنید • :: موضوعات مرتبط: بخش مهندسی، عمران و ساختمان، معماری، فروشگاه، فروشگاه مهندسی، ،
  پاورپوینت بررسی نمونه های تجاری
  نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 8:18

  پاورپوینت بررسی نمونه های تجاری

  پاورپوینت بررسی نمونه های تجاری , پاورپوینت درس انسان ، طبیعت ، معماری , پاورپوینت درس طراحی معماری , پاورپوینت مجتمع تجاری , پاورپوینت معماری , پاورپوینت انسان ، طبیعت ، معماری , پروژه درس طراحی معماری , پروژه مجتمع تجاری , پروژه معماری , پروژه انسان ، طبیعت ، معماری

  فهرست:
  – مجتمع تجاری کنیون
  – موقعیت بنا در سایت
  – برش عرضی از بنا
  – عملکردها در طبقات
  – کلیت هندسه در مقطع و پلان
  – نور طبیعی
  – عناصر تکراری
  – پلان همکف
  – زیرزمین
  – پلان طبقه اول
  – طبقه دوم
  – مجتمع تجاری خلیج فارس
  – مجتمع تجاری لافایت
  – مجتمع تجاری ولکانو

   

  برای دریافت پاورپوینت بررسی نمونه های تجاری کلیک کنید


 • :: موضوعات مرتبط: بخش مهندسی، عمران و ساختمان، معماری، فروشگاه، فروشگاه مهندسی، ،
  پاورپوينت افزودنی های بتون
  نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 8:13

  پاورپوينت افزودنی های بتون

  افزودنی های بتون , پاورپوینت افزودنی های بتون , دانلود پاورپوینت افزودنی های بتون , پاورپوینت عمران , پروژه عمران , دانلود پاورپوینت عمران , پاورپوینت آماده برای درس مواد و مصالح , پاورپوینت بتن , پاورپوینت درس بتن

  پاورپوینت افزودنی های بتون در 83 اسلاید برای درس مواد و مصالح و همچنین درس بتن آماده شده است.

  فهرست:
  1– آببندى منابع بتنى
  2– آنى گير سيمان
  3– افزودنى منبسط كننده
  4– پوشش محافظ نما
  5– دير گير بتن Concrete Retarder COMEX C44
  6– ديرگيربتن Concrete Retarding Admixture COR -S1
  7– رنگ بتون
  8– روان كننــده
  9– روغن قالب
  10– زود گيـر بتن Acceleratin Admixture SAA -7S
  11– زودگير بتون Concrete Accelerating ASCOM-F7
  12– زودگير شاتكريت
  13– ژل ميكروسيليس MSMX
  14– سخت كننده سطح بتن
  15– سوپر روان كننده
  16– ضديخ بتن
  17– عمل آورنده بتن ( كيورينگ )
  18– هوازاى بتن
  19– واتر پروف (پودری)
  20– واتر پروف (مايع)
  21– فـوق روان كننده Super Plasticizer SCOM- 7B

  پاورپوینت آماده برای درس مواد و مصالح و درس بتن

   

  برای دریافت پاورپوينت افزودنی های بتون کلیک کنید

   


 • :: موضوعات مرتبط: بخش مهندسی، عمران و ساختمان، معماری، فروشگاه، فروشگاه مهندسی، ،
  پاورپوینت تاثیر رنگ در ساختمان
  نوشته شده توسط محمد غفوری تبار در ساعت 8:7

  پاورپوینت تاثیر رنگ در ساختمان

  پاورپوینت تاثیر رنگ در ساختمان , پاورپوینت تاثیر رنگها در ساختمان , دانلود پاورپوینت تاثیر رنگ در ساختمان , دانلود پاورپوینت تاثیر رنگها در ساختمان , پاورپوینت نقش رنگ در ساختمان , پاورپوینت نقش رنگها در ساختمان , رنگ دکوراسیون مخصوص افسرده ها , تاثیر رنگ در ابعاد ظاهری ساختمان , مباحث کاربردی رنگ , تاثیر رنگ در طراحی داخلی , نقش رنگها در زندگی انسان , تاثیر 7 رنگ اصلی , تاثیر رنگ اتاق ها روی سلامت

  رنگها با تمامی عوامل و جزئیات زندگی ما چنان رابطه تنگاتنگی دارند که باید گفت رنگها بسان پله هایی هستند که وجود فیزیکی و روحی انسانها را با سایر جزئیات و پدیده های جهان هستی در ارتباط قرار می دهند این ارتباط و تاثیر به حدی است که حتی انسانها در کلمات و جملات خود نیز برای بیان احساسات درونیشان از رنگها استفاده کرده و آن را بیان می دارند.
  انسانها در رابطه با رنگها اشتراک عقیده ندارند، یعنی هر فردی نسبت به رنگی جاذبه و دافعه خاصی از خود نشان می دهد. شاید رنگهایی که برای شما بسیار جالب و زیبا خوشایند هستند، برای دیگران بی معنی و یا کم ارزش جلوه کند. و این کاملا طبیعی است که شما رنگی را بپسندید و یا نپسندید.

  فهرست:
  نقش رنگها در زندگی انسان
  تاثیر ۷ رنگ اصلی
  تاثیر رنگ اتاق ها روی سلامت
  – اتاق‌نشیمن
  – رنگ آشپزخانه
  – اتاق غذاخوری
  – رنگ اتاق خواب
  – رنگ حمام و دستشویی
  – رنگ اتاق کار
  – رنگ اتاق اداره
  تاثیر رنگ در طراحی داخلی
  اصطلاحات متداول طراحان دکوراسیون در ارتباط با رنگ
  – رنگ های آکسان
  – رنگ زمینه
  – رنگ های متضاد
  – رنگ های سرد
  – رنگ های مکمل
  – رنگ های غالب
  – یک خانواده رنگی
  – رنگ های گرم
  – رنگ های هم پرده
  تاثیر رنگ در ابعاد ظاهری ساختمان
  مباحث کاربردی رنگ
  رنگ دکوراسیون مخصوص افسرده ها

   

  برای دریافت پاورپوینت تاثیر رنگ در ساختمان اینجا کلیک کنید.


 • :: موضوعات مرتبط: بخش مهندسی، عمران و ساختمان، معماری، فروشگاه، فروشگاه مهندسی، ،

  صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 92 صفحه بعد

  پشتیبانی